Menu
Dzisiaj jest: 16 Stycznia 2021    |    Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

BE ALIVE AND NEVER GIVE UP

Wtorek, 19tego  grudnia w progi naszej placówki zawitali niecodzienni goście. We współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości , Stowarzyszenie Akademia Sportu przyjechało do nas z programem: Be Alive Never Give Up. Już sam tytuł spotkania pokazywał, że skierowany jest do właściwego adresata. Mianowicie do naszych dzieci, które w życiu miały nie łatwo, a przez wiele nietrafionych, życiowych decyzji swoich i bliskich, znaleźli się pod naszą opieką. Stowarzyszenie do realizacji programu zaprosiło sztab profesjonalistów, tych z pierwszych stron gazet jak i tych, którzy odpowiadają za realizację czyjegoś sukcesu. I tak pojawiła się grupa szczypiornistów z samym Arturem Siódmiakiem. Tej osoby nie trzeba przedstawiać, jednak warto napomknąć, iż pochodzi on z Ziemi Pałuckiej, to jest z samego Wągrowca. Pierwsze swoje kroki w świecie piłki ręcznej robił w Nielbie Wągrowiec. Pan Artur opowiadał jak ciężki trening i wytrwałość zaprowadziły go na światowy parkiet, a co za tym idzie- sukcesy w mistrzostwach świata. Mówił, że warto marzyć i założone cele realizować, choćby małymi kroczkami.

W gronie gości biorących udział w spotkaniu, znalazła się także Łukasz Kadziewicz, który podzielił się z nami swoimi sukcesami, jakie osiągał jako siatkarz. Powiedział również jak ciężko było mu walczyć z nałogiem, który pojawił się, gdy był na samym szczycie kariery. Wytrwałość i rodzina pomogły w zwycięstwie.

W grupie gości pojawił się również niepozorny, niewysoki pan. Jak się okazało był to Naval, były komandos, żołnierz elitarnej jednostki GROM. Autor trzech książek, w których opisuje życie żołnierza jednostki specjalnej: „Ostatnich gryzą psy”, „Przetrwać Belize”, „Zatoka”. Mimo, iż dziś jest już emerytowanym komandosem, dzieli się z młodzieżą swoim trudnym początkiem dochodzenia do sukcesu. Wspomniał jak po zasadniczej służbie wojskowej, by dostać się do jednostek specjalnych, musiał skończyć dodatkowo szkołę średnią, brał udział w Selekcji, która otworzyła mu drogę do świata jednostek specjalnych. Dziś ten doświadczony ex-GROMowiec dzieli się swoim życiem i stara się bakcyla marzeń zaszczepiać innym.

Wśród prelegentów znaleźli się również prawnik i psycholog sportowy, który pracuje z kadrą polskich siatkarzy. Oni pokazali naszej młodzieży, że można, a nawet trzeba marzyć. Trzeba stawiać sobie w życiu cele i je osiągać, by czuć się spełnionym człowiekiem.

Po bardzo konkretnym, o dziwo, nie nudnym, gadaniu w auli szkoły, młodzież wraz z sportowcami przeniosła się do naszej hali sportowej. Tam przez około 2 godziny trwały intensywne zajęcia sportowe z zakresu piłki ręcznej oraz treningu ogólnego. Każde dziecko otrzymało koszulkę z logo programu. Niemałą atrakcją dla dzieciaków była fotoszafka, dzięki której młodzież mogła sobie robić zdjęcia. W czasie zajęć sportowych można były swobodnie porozmawia z gośćmi, poznać bliżej ich kariery zawodowe. Przez cały czas panowała wyśmienita atmosfera. Na koniec zajęć wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia. To był dzień pełen wrażeń, który może na niektórych odbije się szerokim echem i zmiana ścieżki życiowej.

 

Błażej Widziński

Zobacz na YouTube (kliknij)

 

Ostatnio zmieniany: piątek, 26 styczeń 2018 09:25
powrót na górę