Menu
Dzisiaj jest: 5 Kwietnia 2020    |    Imieniny obchodzą: Irena, Wincenty, Julianna

Spotkanie przy kolędzie

W środę 20 grudnia br. w naszej auli spotkali się nasi wychowankowie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wągrowca. Było to już kolejne spotkanie w tym gronie, ale z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia jego myślą przewodnią była integracja przy kolędach.

Pomysłodawczynią wydarzenia była Katarzyna Kopczyńska, która we współpracy z opiekunkami grupy II i szkolnej bibliotekarki przygotowała spotkanie, a jego istotą było uświadomienie znaczenia świąt Bożego Narodzenia dla każdego człowieka.

Były więc wiersze o potrzebie miłości, bliskości z drugim człowiekiem. Szukaliśmy wspólnie odpowiedzi na pytanie po co i dlaczego są te święta.

Ale najważniejszą wartością tego kolędowania były wspólne występy naszych podopiecznych oraz gości z Wągrowca.

I nic to, że śpiewaliśmy a capella (bo muzyczny podkład nas zwyczajnie ograniczał). Śpiew był radosny, głośny, bo śpiewali wszyscy.

I nic to, że wykonanie wierszy pewnie by „zniesmaczyło” koneserów. Dla nas ważne było poczucie wspólnoty, a to udało się stworzyć.

Mamy nadzieję, że ten nastrój uczestnicy spotkania przeniosą na kolejne dni, nie tylko świąteczne, czego wszystkim serdecznie życzymy.

W imieniu organizatorów

 

I.K.

 

powrót na górę